Pozew przeciwko bankowi – pomoc frankowiczom

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty czy też kredyty we frankach . Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Oprócz tego są to także postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia lub unieważnienie umów.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z Bank Millennium, Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska oraz mBank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach szwajcarskich

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.