Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Chcesz wiedzieć co to jest mass collect? Skieruj się tu.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie użyteczna?

Działanie mass collect jest w zasadzie stosunkowo proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, jak również wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem ewentualnych omyłek, które mogą mieć miejsce w czasie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej stu faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. BNP Paribas i niektóre banki spółdzielcze) wypada rozważyć jej wykorzystanie w firmie, także takiej, która każdego miesiąca rozlicza poniżej 100 faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]