Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Przejrzyj internetowy kantor.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać obcą walutę bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online to niższe spready

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z minionej doby. Drugim i niezwykle znaczącym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocnych usług lubianych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) bądź w uzgodnionym przez klienta terminie.

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób ceniących sobie komfort i dużą niezależność w rozporządzaniu własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione bądź uczące się poza granicami Polski. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.