Dlaczego leasing jest tak opłacalny?

Leasing niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców narzędzi finansowych. Nie powinno to rzecz jasna dziwić, gdyż jego liczne zalety powodują, iż leasing okazuje się doskonałym sposobem pozwalającym na zmniejszenie wydatków wiążących się z działalnością przedsiębiorstwa. Głównie z uwagi na to, że w naszym kraju ratę leasingową uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing jest tak opłacalny wpływa także to, że pozwala on na uzyskanie niezbędnych do działalności przedsiębiorstwa aktywów bez konieczności ich nabycia. Na jakich zasadach konkretnie jednak opiera się leasing? O czym nie należy zapominać decydując się na taką formę finansowania?

Leasing – o co w nim chodzi?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym znaczy wynajem. W krajach anglosaskich prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, lecz w Polsce są to pojęcia odmienne. Leasing oznacza udostępnienie przez leasingodawcę wybranego dobra leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie regulować raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zwykle są pojazdy, które budują flotę przedsiębiorstwa, maszyny potrzebne do działania firmy lub wyposażenie punktu sprzedaży. Po wygaśnięciu leasingu udostępnione przedmioty zostają oddane leasingodawcy, który zazwyczaj sprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Opłacalny leasing – jak go znaleźć?

W ostatnim czasie w naszym kraju pojawiło się sporo ofert leasingu. Ich różnorodność powoduje, iż ciężko znaleźć wśród nich tę najlepszą – niezbędne w tym celu są specjalistyczne umiejętności. Z uwagi na to, że nie każdy właściciel firmy je posiada, stawiając na leasing, najlepiej postąpimy zasięgając doradztwa fachowca. Przed wyborem leasingu dobrze więc odwiedzić doradcę finansowego, który pomoże znaleźć ofertę dostosowaną do naszych możliwości oraz zapewni, że leasing rzeczywiście okaże się najbardziej opłacalnym wyjściem.