Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, roztocza, dym tytoniowy czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.