Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Szukasz różowej soli himalajskiej? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Składnikiem potrzebnym do właściwego funkcjonowania naszego organizmu jest sól. Jakie cechy posiada sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Czemu powinno się ich używać w gastronomii?

Różowa sól himalajska – jakich pierwiastków dostarcza?

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która znakomicie wzbogaca smak jedzenia. Jakkolwiek nieumiarkowane użycie soli może mieć niepożądany wpływ na zdrowie, to jej rozsądne dawki (nie więcej niż 6 g na dobę) są niezbędne dla prawidłowego działania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, czyli w pierwiastek regulujący podtrzymanie właściwego ciśnienia krwi i gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest sól himalajska wydobywana ze złóż szacowanych na prawie 250 mln lat. Składnik ten zawiera masę potrzebnych minerałów i pierwiastków, takich jak cynk, potas czy żelazo, a równocześnie jest pozbawiony niebezpiecznych składników i zanieczyszczeń, np. metali ciężkich. Sól himalajska świetnie podkreśla smak dań i jest dostępna zarówno w formie niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło wapnia, cynku i potasu

Sól kłodawska niejodowana z kolei to składnik o wysokim stopniu czystości – zawiera prawie 97% chlorku sodu i stanowi kapitalny dodatek do tradycyjnych przetworów. Jest cennym źródłem cynku, wapnia czy magnezu, a więc pierwiastków koniecznych do zachowania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, dzięki czemu nie traci swoich cech i jest bez trudu absorbowana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest na co dzień stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]