Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Nawet mieszkańcom niewielkich polskich miejscowości doskwiera problem złej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z bardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Trwający przez wiele lat brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych oraz kar za spalanie w kominkach niebezpiecznych surowców, jak przykładowo produkty z plastiku czy gumy, wywołały duże zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na zdrowie wszystkich obywateli. Czy można więc zadbać samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – zatroszcz się o czyste powietrze w Twoim mieszkaniu

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa rozwinięte powinny szybko rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie ich mieszkańców. Będzie to zapewne trudny i wieloletni proces. Jednakże zamiast wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samemu zadbać o jego oczyszczenie. Dzięki domowym oczyszczaczom powietrza w paręnaście minut można efektywnie przefiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większość bakterii i wirusów, powodujących często wiele problemów zdrowotnych. Plusy stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają przede wszystkim osoby cierpiące z powodu alergii czy astmy, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka zauważą zbawienne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z istotnymi atestami

Mieszkańcy silnie rozwiniętych miejscowości albo zamieszkujący w sąsiedztwie autostrad powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które bez problemów uporają się z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj głównie o wyłapanie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno też wyłapać nie tylko mikroorganizmy, wirusy oraz zalążki grzybów, ale także groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych mieszkaniach w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając aparat do oczyszczania powietrza, trzeba upewnić się czy posiada ono odpowiednie atesty.