Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi technikami. Kiedy są one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie konieczności wykonania sztucznych zębów czy mostów, znacznych ubytków zębów, uszkodzeń dziąseł i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju narośle bądź nowotwory. Które techniki bywają zatem wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest na pewno to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma także nastrój w poradni i podejście stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź wśród znajomych.