Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Więcej o korekcji wzroku.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować kłopotliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności, a także wielu rzadszych chorób. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dopasuje adekwatną technikę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym ekwipunkiem diagnostycznym, tym samym są w stanie rozpoznać nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą pomocną w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych i pozostałych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi kwestiami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]