Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowe i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Czyszczenie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (paski, pasty, soda oczyszczona), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po trzech sesjach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – sprawdź czy nie masz ubytków

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu określa się kolor zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.