Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać kilka zdań o tym, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczne zmniejszenie czasu gojenia – chory nie notuje żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się papierosów, gorących potraw i napojów zawierających alkohol. Istotne jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implantologia – jakiemu dentyście zlecić?

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne jest to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne informacje.