Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Jeśli chcesz zamówić urządzenie do masażu limfatycznego, koniecznie wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Jest mnóstwo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także ogromnie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. niewydolność serca bądź choroba nowotworowa, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]