Wisiorki srebrne

Znajdź srebrne wisiorki na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować fakturę.