biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazy

Subtelne piękno biżuterii z topazami

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Poza tym jest także jednym z najładniejszych minerałów, a jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym metalem. Warto jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz wisiorki, jednak jubilerzy wytwarzają również innego typu produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt około 1000 PLN, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc znaleźć wersje szczególnie trafiające w nasze upodobania należy zatem wybrać się do paru salonów – a to wymaga mnóstwo wysiłku. Aby tego uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także wyszukać kolczyki i naszyjniki w okazyjnych cenach.