Jak robi się topaz mistyczny?

Jeśli chcesz zamówić mystic topaz, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku można błędnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu dużej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki daje obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość kolorów, dzięki której prościej można dobrać ozdoby do swojej kreacji.