Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Znajdź tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne spełniają wyjątkowo istotną rolę w przestrzeni miejskiej oraz w nieruchomościach. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, ale sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Zobaczmy zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują budynki – domy, biurowce, banki, szpitale. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie odnajdziemy np. przedszkole. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach nieruchomości, ponieważ bardzo często możemy je też spotkać w środku. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub osoby w wielkich wieżowcach – w budynkach rządowych w hallu znajdują się tabliczki z nazwami departamentów. To powoduje, że bez problemu wyszukamy przykładowo referat nieruchomości czy wydział paszportowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które znajdujące się przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – mówią o niebezpiecznych substancjach

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie znajdują się wyjścia awaryjne, wyodrębniają pomieszczenia dla palących, informują o zasadach korzystania z wind w czasie pożaru. Urzędy mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, istnieją również pracownicy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych surowców (takich jak PCV), często są fluorescencyjne, a ich montaż jest bardzo szybki.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]