Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Więcej o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja jest odpowiednia, świadczy wiele parametrów. Musi oczywiście być solidna i gwarantować wysoką jakość transmitowanych sygnałów, jednak tak samo istotna okazuje się możliwość bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie kolejnych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością wykonywania złożonych prac – przez to pozostali odbiorcy nie mogliby bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, z którymi skalowanie instalacji jest szybkie oraz nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach wtyczkami i wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli konieczne będzie powiększenie sieci – między innymi wtedy, gdy kolejny odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego typu mają osiem wtyczek, jednak u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna ilość gniazd – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, ale w dużych domach należy oczywiście zastosować modele o wyższej ilości gniazd. Niezwykle ważna okazuje się także separacja między wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa ona na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą 30 decybeli. Jest to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]